Türkiye'de Siyaset / CUMHURİYET BİR SEVDADIR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Topkapı'daki Piri Reis haritası için şok iddia

2 posters

Topkapı'daki Piri Reis haritası için şok iddia Empty Topkapı'daki Piri Reis haritası için şok iddia

Mesaj tarafından pipet Perş. Kas. 07, 2013 6:30 am

Piri Reis’in 1513’te çizdiği dünya haritasının ABD’de olduğu iddiası Meclis’e taşındı. T24 sitesinden Hülya Karabağlı'nın özel haberine göre

Yazar Metin Soylu’nun “Piri Reis Haritası’nın Şifresi” isimli kitabında dile getirdiği iddiaları, CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk Başbakan’a sordu.

Köktürk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde, Topkapı Sarayı’nda korunmakta olan haritanın orijinal olup olmadığını sordu.

HARİTA 1987'DE ABD'YE YOLLANDI

Metin Soylu kitabında haritanın orijinalinin 1987’de Muhteşem Süleyman Sergisi’nde sergilenmesi için ABD’ye gönderildiğini ancak Türkiye’ye kopyasının döndüğünü iddia etmişti.

Haritayla ilgili iddiaları dile getiren Korutürk soru önergesinde ayrıca şu sorulara yer verdi:

“Topkapı Müzesi’nde haritanın orijinal olup olmadığı incelenecek mi?

Müzedeki haritanın orijinal olup olmadığının uzmanlara inceletilmesi düşünülmekte midir?

Kamuoyunun kuşkularının giderilmesi için ne yapılmaktadır?"
pipet
pipet

Topkapı'daki Piri Reis haritası için şok iddia Empty Geri: Topkapı'daki Piri Reis haritası için şok iddia

Mesaj tarafından sulaklı Perş. Kas. 07, 2013 6:38 am

LAZIN BİRİ YAHUDİNİN YAKASINA YAPIŞMIŞ'SİZ İSA PEYGAMBERİ TOPRAKLARINIZDA ÖLDÜRMÜŞSÜNÜZ'DİYEREK TARTAKLAMIŞ..YAHUDİ İSE CEVABEN 'İYİ AMA BU YÜZYILLAR ÖNCEYDİ BEN,M NE SUÇUM VAR 'DEMİŞ..LAZ DA CEVABEN 'BEN YENİ DUYDUM'' DEMİŞ... CHP Lİ KÖKTÜRK 1987 DEN BERİ KİME BUNUN HESABINI SORDUN DA BU GÜN AK PARTİYEDE SORUYORSUNN.YOKSA SENDE LAZ GİBİ YENİMİ DUYDUN..????
sulaklı
sulaklı

- Similar topics