Türkiye'de Siyaset / CUMHURİYET BİR SEVDADIR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Müdür yardımcısından veliye: ‘Kızınız aşk yaşamaya mı geliyor?’

+12
sulaklı
fırdöndü
ramoses
feryat
joker
@slanbey
bardo
lüfer
lerayden
lapinio
feraye
exelans
16 posters

Müdür yardımcısından veliye: ‘Kızınız aşk yaşamaya mı geliyor?’ Empty Müdür yardımcısından veliye: ‘Kızınız aşk yaşamaya mı geliyor?’

Mesaj tarafından exelans Çarş. Kas. 20, 2013 6:59 am

15 yaşındaki M.N.’yi yanında bir erkek arkadaşıyla otururken gören müdür yardımcısı, baba Hasan N.’yi okula çağırarak “Kızımız buraya aşk yaşamaya mı yoksa okumaya mı geliyor?” diye sordu.

Hürriyet’in haberine göre Çatalca Çok Programlı Lisesi’nde okuyan 15 yaşındaki M.N. okuldaki bir erkek arkadaşıyla yan yana oturuyordu. Okulun müdür yardımcısına göre M.N. elini erkek arkadaşının omzuna atmıştı. Müdür yardımcısı, M.N.’nin babası Hasan N.’yi okula çağırarak “Kızımız buraya aşk yaşamaya mı yoksa okumaya mı geliyor?” diye sordu. Hasan N., müdür yardımcısına “Benim ahlakımı korumak sana mı kaldı” diye tepki gösterdi. M.N. ve babası, müdür yardımcısını, müdür yardımcısı da M.N.’nin babasını savcılığa şikâyet etti.

Annesinin ilaçlarıyla intihara kalkıştı
Son bir haftadır okula gitmeyen M.N. babasının 2’nci kez karakola ifadeye çağırıldığı önceki gün, annesinin tansiyon haplarını içerek intihara teşebbüs etti. M.N. ailesiyle birlikte 4 yıl önce Almanya’dan Türkiye’ye geldi. Babası emekli Hasan N., AKP Çatalca İlçe Yönetim Kurulu yedek üyesiydi.

M.N. 12 Kasım 2013’te Çatalça İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği’ndeki ifadesinde şöyle anlattı:

‘Ben senin aile yapını bilemem’
“Öğle arası olduğu için dersim yoktu. Arkadaşlarımın bulunduğu 10/E sınıfına gittim. Arkadaşım İ.’nin oturduğu sıraya oturdum. Ön sıramızda bir erkek öğrenci, yan sıramızda da bir erkek ve bir kız öğrenci oturuyordu. İ. ile babamın yeni aldığı cep telefonuna bakıyorduk. Bu sırada okulun müdür yardımcısı Z.O. sınıfa girdi. ‘Ne yapıyorsun sen burada?’ deyip enseme vurdu. Beni, İ.’yi ve yan yana oturan diğer öğrencileri odasına götürdü. ‘Kim kiminle sevgiliyse ayrılsın, yan yana geçsin’ dedi. Sevgili olmadığımızı söyledik. Babalarımızın cep telefonu numaralarını aldı. Babamı arayıp, ‘Acilen okula gelin’ dedi. Babamı bir süre kapısının önünde bekletti. Sonra eliyle içeri çağırdı. ‘Kızınızın ilişkisi olduğunu biliyor musunuz? Kızınız buraya okumaya mı yoksa aşk yaşamaya mı geliyor?’ diye sordu. Babam cevap vermedi. Ben sevgilim olmadığını, olursa aileme söyleyeceğimi anlattım. Hocam bana, ‘Kızım ben sana sormadım. Ben senin aile yapını bilemem’ dedi. Kapı açıktı. Herkes girip çıkıyordu. Babam çok sinirlendi. Hocamla tartıştılar. Araya başka hocalar girdi. Sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün yanına gittik. Sonra da savcılığa suç duyurusunda bulunduk.”

Kolu samimi bir şekilde erkek öğrencinin omzundaydı
Müdür Yardımcısı Z.O. ise “Şikâyet üzerine o sınıfa gittim. M.N.’nin kolu samimi bir şekilde erkek öğrencinin omzundaydı. Babasını çağırdım. Gayet sakin bir şekilde gördüklerimi anlattım. Odamın kapısı kapalıydı. Yanımızda sadece disiplin kurulu üyesi olan bir öğretmenimiz vardı. Öğrencinin velisi birden bağırıp çağırmaya başladı. Neden böyle yaptığını anlamadım. Beni tehdit de etti. Savcılığa suç duyurusunda bulundum.” dedi.

‘Partimden Ayrıldım’
Kızı M.N.’nin bir daha okuluna dönmek istemediğini anlatan Hasan N., “Kızımın bu olayın yaşandığı hafta sınavları vardı. Hiçbirine giremedi. Bu çocuğun durumu ne olacak. Bir daha o okula dönmeyeceğini söylüyor. Kızımı ya özel bir okula ya da başka bir ildeki bir okula göndereceğim. Ayrıca bu olayın ardından partideki tüm görevlerimden de istifa ettim.
exelans
exelans

Müdür yardımcısından veliye: ‘Kızınız aşk yaşamaya mı geliyor?’ Empty Geri: Müdür yardımcısından veliye: ‘Kızınız aşk yaşamaya mı geliyor?’

Mesaj tarafından feraye Çarş. Kas. 20, 2013 7:06 am

siz gençlerimizin geleceği ile ilgili şeyler öğretin ahlaki değerleri ailerine bırakın kimse cocugunun kötü olmasını istemez.sen 4/4 hoca olsan bunlarla değil gençlerin geleceğine yardımcı olurdun

feraye

Müdür yardımcısından veliye: ‘Kızınız aşk yaşamaya mı geliyor?’ Empty Geri: Müdür yardımcısından veliye: ‘Kızınız aşk yaşamaya mı geliyor?’

Mesaj tarafından lapinio Çarş. Kas. 20, 2013 7:08 am

YOK ARTIK DEDİRTECEK BİR OLAY HEM SADECE KIZIN BABASI ÇAĞRILIYOR ERKEĞİNKİ ÇAĞRILMIYOR ONA MI KIZAYIM YOKSA BU MÜDÜRÜN BÖYLE ŞEYLERE KARIŞMA HAKKININ OLMADAN KARIŞMASIA MI KIZAYIM BİLEMEDİM
lapinio
lapinio

Mesaj tarafından lerayden Çarş. Kas. 20, 2013 7:14 am

Akılları fikirleri sevgili, kıyafet vb şeylerde kardeşim arabamın depoyu doldurdum 260 lira verdim neyi konuşuyosunuz siz cebimizde para kalmadı
lerayden
lerayden

Mesaj tarafından lüfer Çarş. Kas. 20, 2013 7:19 am

Babayı kutlarım yobaz bir müdürden sonra yobaz baba tepkisi çocuğun ruh sağlığını iyice bozardı ,biz kızlarımıza güveniyoruz,sorun yobaz zihniyette
lüfer
lüfer

Mesaj tarafından bardo Çarş. Kas. 20, 2013 7:26 am

Babanın,partiden ayrılması,bu olayları başlatan partiyi terk etmesi DOĞRU!..Gençlerin okulda o kadar samimi olması tartışılırken Müdürün daha da bilinçli davranması gerekirdi.Olan aileye olmuş,nerdeyse dağılmaya gelmiş YAZIK!..Hem de bu çağda (SÖZDE) Demokrasi ile yönetilen bir ülkede...
bardo
bardo

Mesaj tarafından @slanbey Çarş. Kas. 20, 2013 7:32 am

Sonuç:Müdür Yardımcısı, yaptığı üstün hizmetten terfi alır. Öğrenci, adaletin sağlanamamasından dolayı kırgın olur ve hayatı zorlaşır. Baba, hem kızı için üzülür, hemde bu devletin adaletine güveni kalmaz,hayatı değişir. Halk,Bu akşam TV'deki dizide ne olacak diye bekler.
@slanbey
@slanbey

Mesaj tarafından joker Çarş. Kas. 20, 2013 7:38 am

bu olay bundan 15 yil once olsaydi o okul müdür yardimcisi olacak densiz herif hemen isten atilirdi! şimdi terfi bile alabilir; gelişimiş demokrasimizin, göstergelerinden birkaç tanesi daha, gözlerimizin önüne seriliyor, bakmaya devam edelim biz
joker
joker

Mesaj tarafından feryat Çarş. Kas. 20, 2013 7:42 am

joker demiş ki:bu olay bundan 15 yil once olsaydi o okul müdür yardimcisi olacak densiz herif hemen isten atilirdi! şimdi terfi bile alabilir; gelişimiş demokrasimizin, göstergelerinden birkaç tanesi daha, gözlerimizin önüne seriliyor, bakmaya devam edelim biz
doğru söze ne denir. ilerliyoruz, durmak yok yola devam.

Iktidar yalakalari, cocuklarin üzerinden prim yapmaya basladi. Ögrencinin egitimiyle ilgilenmek yerine psikolojini bozup yoluna engel olunmus. 14 yasinda evlilige zorlananlara engel olun. Çek yağı hoca, milli eğitim bakanlığı sana gözüktü
feryat
feryat

Mesaj tarafından ramoses Çarş. Kas. 20, 2013 7:48 am

aman efendim ne aşka gelmesi sayenizde hidayete erip bir yaşına daha giriyor ben bu sayın hocanın öğrencisine ne öğretebileceğini bilemedin öğrencisine bu kadar sevgisiz ,seviyesiz yaklaşan biri sizce öğretmen olabilir mi kızım inadına kucakla hayatı inadına paylaş güzelliği hadi gülümse inadına..
ramoses
ramoses

Mesaj tarafından fırdöndü Çarş. Kas. 20, 2013 7:51 am

Okullarda öğretmenlerle 1 yıllık sözleşme yapılmalı, öğretmenin performansına göre sözleşme yenilemsi yapılmalı. Sosyal açıdan ve eğitim konularında kendilerini zinde tutmaları gerek.
fırdöndü
fırdöndü

Mesaj tarafından sulaklı Çarş. Kas. 20, 2013 7:55 am

fırdöndü demiş ki:Okullarda öğretmenlerle 1 yıllık sözleşme yapılmalı, öğretmenin performansına göre sözleşme yenilemsi yapılmalı. Sosyal açıdan ve eğitim konularında kendilerini zinde tutmaları gerek.
böyle zıpzoplar, hepsi cemaatin önder bekçileri; bizim ülkemize cumhuriyetin önder bekçilerinden öğretmenler lazım

YOK AŞKA GELMİYOR ELİNİN KÖRÜNE GELİYOR MÜDÜR YARDIMCISI SEN NAMUS BEKCİSİ MİSİN ELİ OMZUNDAYSA SANA NE OLUYOR SEN KİMSİN İŞİN GÜCÜN YOK MİLLETİ Mİ GÖZETLİYORSUN YOK ELİNİ OMZUNA ATMIŞ DA SANANE
sulaklı
sulaklı

Mesaj tarafından pipet Çarş. Kas. 20, 2013 8:00 am

hasta zihniyet.. her seyde sadece ask düsünen insanlar .. birde bunlari müdür Edip cocuklarin basina koymuslar.. ne Kadar hayal kurardir kendi kendine bu müdür..
pipet
pipet

Mesaj tarafından Kopuz Çarş. Kas. 20, 2013 8:05 am

OKULLARIMIZA YÖNETİCİ SEÇİMİ İÇİN YAPILAN SINAVLARDA ÇEVRİLEN DOLAPLARIN SONUCUDUR BUNLAR. SINAVI GÖRÜNÜRDE MEB YAPIYOR AMA SINAV ÖNCESİ SORULAR MALUM SENDİKA TARAFINDAN ÖZELLİKLE BELİRLENEN ÜYELERE VERİLİR VE O ÜYELERİN YÜKSEK PUAN ALIP ATANMASI SAĞLANIR. SONRA DA BU KİŞİLER DURUMDAN VAZİFE ÇIKARTIR
Kopuz
Kopuz

Mesaj tarafından sermet_hörmet Çarş. Kas. 20, 2013 8:08 am

Partin tüm milleti olduğu gibi seni de yüzüstü bırakmış.Anti parantez bu öğretmenlere çok yüz veriliyor.Kendilerini birşey sanıyorlar.
sermet_hörmet
sermet_hörmet

Mesaj tarafından Thema Çarş. Kas. 20, 2013 8:11 am

senin eğitimciliginden de öğretmenilğinden de şüphe ederim, velevki erkek arkadaşı senin bu şekilde iktidar yalakalığı mı yapman gerekiyor yoksa çocuklara güzel yaklaşıp anlatman mı sen nesin önce ona karar ver.
Thema
Thema

Mesaj tarafından lapinio C.tesi Kas. 30, 2013 4:03 am

Yaparlar bunlar, yıllardır baskı altındayız deyi durdular, şimdi mahalle baskısını kralını kendileri yapıyorlar
lapinio
lapinio

- Similar topics