Türkiye'de Siyaset / CUMHURİYET BİR SEVDADIR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Angelina Jolie İkinci Kez Oscar'ını Aldı

Angelina Jolie İkinci Kez Oscar'ını Aldı  Empty Angelina Jolie İkinci Kez Oscar'ını Aldı

Mesaj tarafından flamingo Çarş. Kas. 20, 2013 6:38 am

Angelina Jolie İkinci Kez Oscar'ını Aldı  Thumbnail.php?file=Angelina_Jolie___kinci_Oscar_hbr_515588167

Angelina Jolie İkinci Kez Oscar'ını Aldı

Sahnede gözyaşlarına zor hakim oldu

ABD’de Oscar ödüllerini veren Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, ünlü oyuncu Angelina Jolie’ye ‘Jean Hersholt Onur Ödülü’nü takdim etti.

Jolie, bu özel geceye eşi Brad Pitt ve oğlu Maddox ile birlikte katıldı.

Sahnede ödülünü George Lucas'tan alan Jolie, gözyaşlarına zor hakim oldu.

İnsani yardım faaliyetlerine gönüllü katkılarından dolayı ödüle layık görülen Jolie, sahneden oğluna seslenerek "Ağlamayacağım söz veriyorum. Seni utandırmayacağım. Sen ve kardeşlerin benim mutluluğumsunuz ve sizin anneniz olmaktan daha büyük bir onur yok" dedi.

Angelina Jolie, ‘Girl Interrupted’ adlı filmdeki performansıyla 2000 yılında en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Oscar almıştı.

2001 yılından bu yana BM İyi Niyet Elçiliği görevini yürüten Jolie, insani yardım görevleri kapsamında Kenya, Tayland, Ekvator, Sudan, Kosova, Angola, Sri Lanka ve Ürdün gibi pek çok ülkeyi ziyaret etti. Sanatçı, 2005 yılında BM İnsan Hakları Ödülü’ne layık görülmüştü.
flamingo
flamingo

- Similar topics